هاشمیه؛ بهترین محله مشهد برای سکونت کسانی که حیوانات خانگی دارند

2019-10-01
5 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
هاشمیه؛ بهترین محله مشهد برای سکونت کسانی که حیوانات خانگی دارند
روزگاری بشر برای محافظت از خود و منافع خود در برابر بعضی از خطرات طبیعی از حیوانی به نام سگ استفاده می‌کرد. کم کم سگ در دل صحراها و چراگاه‌ها نگهبان گله و همدم چوپانان شد و امروزه انسان از سگ برای پرکردن خلأ تنهایی خود بهره می‌برد. «آسامید» بدون قضاوت در مورد خوب یا بد بودن این موضوع، امکانات منطقه هاشمیه مشهد را برای کسانی که حیوانات خانگی دارند، مورد بررسی قرار می‌دهد

نگهداری حیوانات خانگی، یکی از علاقه مندی های مردم در این سال ها شده‌است. بازیگوشی حیوانات، وفاداری‌شان، شور و هیجانی که با خود به خانه می‌آورند، همه و همه باعث شده‌است که هر چه بیشتر می‌گذرد این موجودات کوچک، بیشتر دوست و همخانه انسان‌ها شوند. از طرفی در کشور ما با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی خاص خود، هر محله‌ای توانایی پذیرش سکونت افرادی با حیوانات خانگی را ندارد. پس در هنگام رهن و اجاره یا خرید خانه، انتخاب محله‌ای که شرایط مناسب زندگی با حیوانات خانگی را دارد، ضروری ست. بلوار هاشمیه مشهد برای سکونت کسانی که حیوانات خانگی دارند، انتخاب بسیار مناسبی است.

کلینک‌های دامپزشکی بلوار هاشمیه؛ فرصت لبخند دوباره

نگهداری حیوانات در آپارتمان نیاز به شرایط خاصی دارد. باید صبور و مسئولیت‌پذیر بود. برای آنها وقت گذاشت و برای سلامتی شان اهمیت قائل شد. آنها بی دفاع و مظلومند. وقتی بیمار می‌شوند تمایل به پنهان کردن آن دارند. باید حیوانات مریض را سریعا به یک کلینیک‌ دامپزشکی رساند تا تحت نظر باشند. پیدا کردن یک کلینیک دامپزشکی خوب و مطمئن و در عین حال قابل دسترس، یکی از معضلات اکثر کسانی ست که حیوان خانگی دارند. بلوار هاشمیه به علت دارا بودن تعداد زیادی کلینیک‌ دامپزشکی، یکی از مناطقی ست که زندگی کردن در آن برای کسانی که حیوان خانگی دارند، بسیار مفید است.

کلینیک دامپزشکی هاشمیه

چگونه بفهمیم وقت مراجعه به دامپزشک است؟

حیوانات با چشم‌هایشان حرف می‌زنند. گاهی چشم‌هایش خسته و مظلوم می‌شود.  در این مواقع باید به سلامت آنها شک کرد اما از کجا می‌توان مطمئن شد که آنها بیمار هستند و نیاز به دامپزشک دارند؟

دامپزشکی هاشمیه

ده راه برای تشخیص بیمار بودن حیوانات خانگی

1. استفراغ و اسهال: حیواناتی که مشکلات گوارشی مزمن مانند اسهال یا استفراغ دارند معمولا بیمار هستند. صاحبانشان باید مدفوع و استفراغ آنها را جهت بررسی بیشتر به آزمایشگاه خون بدهند. رنگ مدفوع بسته به علت آن متفاوت است. وجود خون در مدفوع  نشانه‌ی خونریزی ابتدای دستگاه گوارش است. تشخیص خونریزی در قسمت انتهایی روده باریک سخت‌تر است. مدفوع قیرگونه و سیاه است. تکه‌های قهوه مانند در استفراغ علامت خونریزی معده یا مری است. مشکلات دستگاه گوارش می‌تواند حیوان خانگی شما را از بین ببرد. به محض دیدن چنین مشکلاتی در حیوان خانگی، می‌بایست فورا به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید. پس بهتر است در محله ای زندگی کنید که دسترسی به دامپزشک برایتان آسان باشد.
2. تغییر در اشتها: اکثر حیوانات خانگی یک غذای خوش رنگ و بو یا میان وعده خوشمزه‌ی مخصوص خودشان را دوست دارند. اشتهای حیوانات وقتی بیمار می‌شوند تغییر می کنند. حیوانات خانگی که بیشتر غذا می‌خورند ممکن است عفونت انگلی داشته باشند. اختلالات متعدد، از جمله نارسایی کلیه و سرطان، باعث بی اشتهایی می شود. بیماری کبد چرب در گربه‌های دارای اضافه وزن رایج است. اگر متوجه تغییراتی در اشتهای حیوانات خانگی خود شدید، سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.
3. تنفس غیر طبیعی: حیوانات مخصوصا گربه و سگ به طور طبیعی تمایل به خرخر کردن دارند. اما اگر متوجه صدای نفس کشیدن غیر طبیعی آنها شدید، ممکن است دلیل بر وجود انگل در لوله‌های تنفسی، مشکلات نای و یا دستگاه گوارش باشد.

4. عطش و تکرر ادرار: میل افراطی به نوشیدن آب و دفع آن می‌تواند نشانه ای از وجود بیماری‌هایی مانند بیماری‌های کلیوی، دیابت، تغییرات در تولید استروئید توسط غده فوق کلیه، تومور و اختلالات هورمونی باشد.

5. تغییرات سطح انرژی: این علامت می‌تواند به ما بگوید که حیوان بیمار است. تمایل زیاد به خوابیدن، گوشه‌گیری و … علائمی هستند که نشان از تغییر سطح انرژی دارند.

6. عضلات و مفاصل سفت: بیماری های جدی می توانند تغییراتی در مفاصل و بافت ماهیچه ای حیوانات بوجود آورند. حیوانات خانگی که از عفونت های ویروسی یا انگلی رنج می برند درد زیادی می‌کشند. سفت شدن عضلات می‌تواند نشانه ای از این بیماری‌ها باشد: روماتیسم، مننژیت، عفونت انگلی  و … .

7.      تب، عطسه، سرفه و آبریزش بینی: علائم سرماخوردگی می‌تواند نشانه ی این بیماری‌ها باشد: عفونت باکتریایی، ویروسی یا قارچی، پولیپ‌ها و تومورها، پوسته پوسته شدن سطح بدن که این اتفاق می‌تواند سبب ترشحات زرد در سگ‌ها شود.

8. تنفس بیش از حد: سگ‌ها به وسیله ی نفس کشیدن خود را خنک می‌کنند. آنها با توجه به جثه و نژاد خاص، در هر دقیقه بین 10 تا 30 بار نفس می‌کشند. حیوانات خانگی که دچار تکرر در تنفس می‌شوند، ممکن است از بیماری‌های مزمن رنج ببرند. بیماری قلبی و بیماری های تنفسی نمونه ای از این بیماری‌ها.

9. مشکلات پوستی: اگر حیوان شما خود را خیلی زیاد می‌خاراند ممکن است فکر کنید وقت حمامش رسیده است. اما این علامت می‌تواند نشانه بیماری جدی باشد. این علامت می‌تواند نشان دهد که حیوان خانگی شما دارای این بیماری‌ها است: آلرژی، عفونت مخمری، ریزش مو، انگل، تومورهای پوست و … .

10.خونریزی بیش از حد، شکستگی استخوان، مشکلات تنفسی، همچنین تغییرات گلو و چهره از مواردی ست که پس از مشاهده‌ی آنها می بایست سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.

دامپزشکی هاشمیه