نکاتی که درهنگام انتخاب آینه باید به آن توجه داشت

2019-10-01
3 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
نکاتی که درهنگام انتخاب آینه باید به آن توجه داشت
آینه، تنها وسیله‌‌ی ساخت انسان است که می‌توان آن را«چشم‌انداز مشترک همه انسان‌ها» نامید. همه مردم دنیا معمولا در طول یک شبانه‌روز به آینه نگاه می‌کنند و جالب‌تر اینکه این خود آینه نیست که مورد مشاهده قرار می‌گیرد بلکه ما به سراغ آینه می‌رویم تا چهره خود را در آن ببینیم. در این مقاله از «آسامید» به بیان مکان‌های مختلفی می‌پردازیم که سبب استفاده بهتر از این وسیله مهم زندگی می‌شود

آینه، یکی از دلنشین‌ترین وسایل هر خانه‌ای است. قابی که هر روز صبح به آن نگاه می‌کنیم، لبخند می‌زنیم، گذر زمان را روی چهره‌مان می‌بینیم و از انعکاس نور در آن لذت می‌بریم. انتخاب سایز و محل قرارگیری آینه در اتاق‌نشیمن یکی از مواردی‌ست که در طراحی منزل باید به آن توجه اساسی داشت. در صورتی که سایز و محل قرار‌گیری آینه مناسب باشد، باعث بزرگ‌تر دیده شدن خانه، روشنایی و دلبازی بیشتر آنب می‌شود.

انتخاب شکل مناسب

شکل آینه را باید با توجه به نیاز انتخاب کرد.انتخاب شکل مناسب آینه سبب زیبایی و انتشار انرژی مثبت خواهد شد. علاوه بر این آینه‌ها در متفاوت به نظر رسیدن اندازه حجم‌های پیرامون خود همچون در و سقف اتاق و بزرگی فضا نیز می‌شوند.

 به‌عنوان مثال، چنانچه آینه را به شکل افقی نصب کنید، فضای پیرامون خود را بزرگتر نشان می‌دهد و اگر آن را به صورت عمودی یا به اصطلاح به درازا قرار دهید، می‌توانید سقف اتاق یا پذیرایی خود را بلندتر از آنچه که هست نشان دهید؛ ضمن اینکه اگر می‌خواهید حس نظم را در فضای اطراف خود منعکس نمایید، آینه‌های مربعی این نقش را به خوبی برایتان ایفا می‌کنند.

آینه دیواری

وقتی چند آینه هم‌شکل با سایزهای متفاوت در کنار هم قرار می‌گیرند، با کمی خلاقیت ما و استفاده ظریفانه از نور و گیاه در فضای آینه‌ها می‌توان حسی هنری، زیبا و خیال انگیز در محیط پیرامون پدید آورد.

آینه دیواری

انتخاب اندازه مناسب

 اگر قصد نصب آینه‌ سراسری (حداکثر یک متر و ده سانتی‌متر) دارید، بهتر است حداقل سی و پنج سانتی متر از کف و سقف اتاق فاصله داشته‌باشد.

آینه دیواری

در صورت تمایل به نصب آینه در فضای بالای کاناپه، اندازه آن می‌تواند هم‌اندازه یا سه چهارم طول کاناپه باشد.

آینه دیواری

انتخاب مکان مناسب

یکی از بهترین مکان‌هایی که می‌توان در آن آینه نصب کرد، یک دیوار صاف و خالی است. معمولا رایج‌ترین مکان هم برای این کار، همین دیوار است که شاید در فضاهای مختلف خانه باشد؛ مثلا دیوار اتاق خواب، دیوار پذیرایی، دیوار هال و…که برای جذابیت بیشتر می‌توان از اندازه‌ها و شکل‌های مختلف و متفاوت آینه‌های موجود در بازار استفاده کرد.

یکی دیگر از مکان‌های مناسب برای قرار دادن آینه، فضای بالای شومینه است. تصور کنید؛ یک شومینه روشن و گرم یا یک شومینه دکوری یا نمادینی را که بالای آن یک آینه مناسب قرار گرفته‌است! حتما جلوه زیبایی خواهد داشت. بهتر است آینه را روی دیوار بالای شومینه نصب کنید. همچنین قرار دادن آینه به موازات میزناهار‌خوری، روبروی پنجره، راهرو و پلکان، جذابیت و زیبایی خاص خود را دارد و به بزرگتر به چشم آمدن فضا نیز کمک می‌کند.

مکان‌های ممنوع برای قرار دادن آینه

پیشنهاد می‌شود از قرار دادن آینه در بالای تخت، روبروی آشپزخانه، روبروی اجسام نوک تیز و روبروی درب ورودی خودداری کنید. قراردادن آینه در این مکان‌ها سبب ایجاد اضطراب و بی‌نظمی می‌شود.