معرفی مراکز خرید طلاب مشهد

2019-10-02
3 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
معرفی مراکز خرید طلاب مشهد
اگر مسافر هستید و قصد خرید از شهر مشهد را دارید اما جایی را نمی‌شناسید و از مراکز خرید این شهر مطلع نیستید و یا چنانچه از ساکنین مشهد هستید ولی از قیمت بالا و کیفیت پایین اجناس رضایت ندارید، به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم که سری به طلاب مشهد بزنید. البته قبل از عزیمت به این محله جهت خرید از مراکز خرید آن نیاز به اطلاعاتی دارید که ما در این مقاله از«آسامید» به ارائه آنها پرداخته‌ایم.

وقتی حرف از طلاب مشهد به میان می‌آید، بیشتر مردم یاد خرید مانتو و لوازم موجود در سیسمونی نوزاد می‌افتند؛ علاوه بر این، وجود تولیدی‌های مختلف در طلاب مشهد باعث شده‌است که خرید از این منطقه به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد. بازار کیف مشهد، مغازه های لباس مجلسی و راحتی از دیگر مراکز فروشگاهی این محله هستند.

به طور کلی بازارهای معروف طلاب به قرار زیر می‌باشند:

بازار خرید مانتوی مشهد؛ خیابان ایثار

شاید بتوان گفت بزرگترین بازار خرید مانتو در مشهد، خیابان ایثار است. خیابان ایثار در بلوار طبرسی جنوبی، حدفاصل خیابان‌های اصلی شهید مفتح و علیمردانی واقع شده‌است. در حدود پنج چهارراه، پر است از مغازه‌های فروش مانتو، شلوار، شال و روسری و … وجود این مغازه‌ها با تنوع بسیار بالای اجناس، قیمت مناسب، فاصله‌ی بسیار کم با حرم مطهر رضوی باعث شده است که توجه زائرین و مجاورین زیادی به این منطقه جلب شود.

مانتو ایثار مشهد

بازارهای فردوسی مشهد؛ مراکز خرید اطراف حرم

یکی دیگر از مراکز خرید اطراف حرم در مشهد، بازار فردوسی است که دارای دو شعبه می‌باشد. شعبه‌ی یک واقع در انتهای خیابان شهید مفتح، با نام قدیمی و صمیمی سی متری طلاب، نبش میدان شهید مفتح است. این بازار در 4 طبقه بنا شده‌است. بر اساس آخرین تغییرات این بازار، طبقه منفی یک آن پر است از رنگ‌های صورتی و آبی که طرفدارانش غالبا خانم‌هایی هستند که ماه‌های آخر بارداری خود را پشت سر می گذارند و در انتظار تماشای معجزه‌ زندگی‌شان، روز شماری می کنند. بورس خرید سیسمونی، لباس، اسباب بازی و سایر لوازم مربوط به کودک است. در طبقه همکف مغازه‌هایی وجود دارند که انواع لباس‌های زنانه و مردانه، لباس راحتی، لباس شب زنانه را به فروش می‌رسانند. فروش لباس‌های نخی خنک در تابستان یا بافت‌های گرم زمستانه در این طبقه رایج است. طبقه‌ی اول مختص خانم‌هاست. مانتوهای روزانه، مجلسی و اداری با تنوع بالا و قیمت مناسب. شال و روسری‌هایی که با رنگ های زیبا به آدم چشمک می‌زنند و سایر البسه‌ی زنانه. طبقه ی دوم عموما به فروش کیف و کفش اختصاص دارد.

بازار فردوسی مشهد

بازار فردوسی 2 که نسبت به بازار فردوسی 1 جدیدتر است، در نزدیکی بازار فردوسی 1 و در انتهای بلوار مفتح واقع شده است و به بازار زیتون شهرت دارد؛ ورودی پارکینگ، خارج از طرح ترافیک است و خیال مراجعه کنندگان را بابت  جریمه شدن، راحت کرده است. مهم‌ترین ویژگی آن داشتن پارکینگ اختصاصی است که در منطقه‌ی شلوغ طلاب یک نعمت به شمار می‌رود.

بازار فردوسی مشهد


بازار کیف مشهد

شاید اگر از ساکنین مشهد بپرسیم: «بازار کیف مشهد کجاست؟» یا «از کجا می توانم کیف با کیفیت بخرم؟» هر خیابانی را معرفی کند، جز خیابان وحید. شاید علت این گمنامی یا عدم شهرت، نداشتن تبلیغ توسط بازیگران معروف، نبود سرامیک های بزرگ و فروشندگان فرم پوش باشد. بازار کیف مشهد که در کوی طلاب، انتهای مفتح 20، خیابان وحید واقع شده است، به طور کلی تامین کننده‌ی اجناس اکثر مغازه‌های کیف فروشی سطح شهر است. در مغازه‌های این بازار هر نوع کیفی با هر کیفیتی وجود دارد و به علت اینکه اجناس را از تولیدی‌ها تهیه می‌کنند، قیمت‌ها نسبت به سایر مناطق شهر بسیار پایین‌تر است.

بازار کیف مشهد