قصد بازسازی خانه تان را دارید؟ قبل از خواندن این مطلب دست به هیج کار نزنید

2019-10-01
4 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
قصد بازسازی خانه تان را دارید؟ قبل از خواندن این مطلب دست به هیج کار نزنید
از دو حالت خارج نیست؛ یا شما به اتفاق سایر اعضای خانواده خود برای ایجاد تنوع و زیبایی و شاید هم محکم سازی خانه مسکونی خود قصد اضافه نمودن بخش‌های جدیدی به خانه خود را دارید و یا قصد فروش خانه خود را دارید اما قبل از آن می‌خواهید اقدام به مرمت و بازسازی آن نموده تا باقیمت بالاتری بتوانید آن را به فروش برسانید که در هر دو صورت، خواندن این مقاله از «آسامید» حتما برایتان مفید خواهد بود

ظاهر هر خانه، علاوه بر اینکه در روحیه افراد ساکن در آن نقش به سزایی ایفا می‌کند، در هنگام فروش خانه، تاثیر زیادی بر افزایش یا کاهش قیمت آن نیز خواهد داشت. یکی از راه‌های فروش خانه کارکرده به قیمت بهتر، بازسازی خانه است. امیدواریم با مطالعه این مقاله و بکارگیری روش‌های ساده‌ای که در لابلای مطالب به شما ارائه می‌دهیم، بتوانید خانه خود را به آسانی، مورد بازسازی قرار دهید.

بازسازی خانه؛ ساختن خانه نیست!

«Scott McGillivray» سرمایه‌گذار املاک می‌گوید:« در طول هر فرآیند نوسازی، باید ارزش قیمتی را که این بازسازی به خانه‌ی شما اضافه می‌کند در نظر بگیرید و فقط به فکر زیبایی نباشید. هر چیزی که خودتان دوست دارید را به خانه اضافه نکنید. شما نمی‌توانید تضمین کنید که خریدار سلیقه‌ی شخصی شما را کاملا می پسندد. بنابراین به صورت بی‌طرف و ساده خانه را بازسازی کنید تا خریدار بتواند سلیقه‌ی خود را در خانه اعمال نماید.»

برای بالا بردن ارزش خانه‌ی بازسازی شده، باید تمرکز خود را بر روی بخش‌هایی از ملک بگذارید که در معرض دید هستند. این بدین معنا است که یک درب ورودی جدید، محوطه‌سازی و تعمیر راهروی اصلی خانه می‌تواند تأثیر شگرفتی در خریداران بگذارد.همچنین آشپزخانه‌ها و حمام‌ها نیز اتاق‌هایی هستند که تعمیر کردن آن‌ها مشتری را جذب می‌کند.

بازسازی خانه

نقاشی کردن

سریع‌ترین راه برای ایجاد یک تغییر چشمگیر جدید، افزودن یک پوشش رنگی جدید است. برای تأثیر بیشتر، رنگ اتاق‌ها را خنثی در نظر بگیرید. خریداران اغلب  به رنگ‌های تیره علاقه‌ی کمتری نشان می‌دهند.سعی کنید رنگ هایی انتخاب کنید که هماهنگ کردن هر مبلمانی با آنها امکان پذیر باشد.

پنجره‌ها

پنجره‌ها جزئی از خانه هستند که هم از بیرون و هم از داخل دیده می‌شوند. پنجره‌های قدیمی جلوه ی خوبی ندارند و حتی  ممکن است زحمت زیادی برای باز و بسته شدن نیاز داشته باشند. پنجره‌های جدید می‌تواند از مزایای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری انرژی برخوردار باشند. حتی اگر قصد فروش خانه‌تان را ندارید، برای کاهش هزینه‌های انرژی پنجره‌هایی با طراحی جدید و پیشرفته نصب کنید.

بازسازی پنجره ها

کابینت‌ها

کابینت‌های جدید برای آشپزخانه جذاب هستند، اما لزوما نیازی به تعویض کل قسمت های کابینت ها نیست.  که تعمیر کردن رویه‌ی کابینت‌ها با سبکی جدید و شیک به عنوان بخشی از یک تغییر شکل در آشپزخانه، یکی از اساسی ترین مراحل بازسازی یک خانه است.

بازسازی کابینت ها

سرویس بهداشتی

حمام یک اتاق کلیدی دیگر برای خریداران است. بنابراین زیبایی آن در قیمت فروش خانه اهمیت  زیادی دارد. مانند آشپزخانه، شما لزوما مجبور نیستید یک تعمیرات اساسی انجام دهید. یک تغییر شکل کوچک حمام که شامل وسایل نوری جدید، کاشی‌کاری و اضافه کردن یک دوش دوگانه است می‌تواند شگفت انگیز باشد.

نمای بیرونی خانه

کهنه شدن، کدری و از رنگ و رو افتادن نمای بیرون خانه‌ی شما می‌تواند در اثر باران، برف، تگرگ و طوفان و … باشد. شستشوی نما با کمک گرفتن از شرکت هایی که این کار را انجام می دهند، رنگ کردن بخش های مورد نیاز، تعویض وسایل روشنایی سوخته و آسیب دیده می تواند نمای خانه شما را دگرگون کند.

بازسازی نمای بیرونی خانه

درب گاراژ

ممکن است یک درب گاراژ جدید ممکن است لذتی به اندازه ی یک کابینت جدید نداشته باشد اما این کار تأثیر زیادی بر چهرۀ خانه دارد. استفاده از درب های برقی، می تواند باعث شود خانه ی شما طرفدار زیادی پیدا کند.

بازسازی درب گاراژ

محوطه‌ سازی

حیاط خانه‌ی شما اولین مکانی است که خریدار در زمان بازدید ملک شما می‌بیند و به همین علت  می تواند تاثیر زیادی بر خریداران بگذارد. بازسازی حیاط اکثر اوقات پرهزینه نیست. گاهی فقط نیاز به یک سیمان‌کاری ساده و خوش سلیقه است ولی گاهی نیاز به تعمیرات کاشی‌کاری و اضافه کردن آب‌نما دارد. این بستگی به خودتان دارد که چقدر بخواهید برای حیاط هزینه کنید.

محوطه سازی

در مجموع اگر به دنبال نوسازی هستید که ارزش خانه‌تان را افزایش دهد، نخست با چند شرکت طراحی مشورت کنید. یادتان باشد گول حرف های زیبا را نخورید.ممکن است بازسازی خانه از فضای کاری شما دور باشد و اطلاعی از قیمت ها نداشته باشید. از تجربه های معماران تجربی هم  استفاده کنید و پس از فکر کردن به حرف های همه ی آنها مواردی را که خریداران خانه بیشتر به آن توجه دارند در نظر بگیرید، تعمیر و یا تعویض کنید. با یک برنامه ی مناسب نوسازی می توانید در زمان فروش خانه معاملۀ بهتری انجام دهید. در نظر داشته باشید که ساختار بازسازی شما باید خنثی باشد و دور از سلیقه خاصی انجام شود تا با نظر خریداران مغایرت نداشته باشد.