خرید خانه در الهیه مشهد؛ انتخاب دوراندیشان

2019-10-01
5 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
خرید خانه در الهیه مشهد؛ انتخاب دوراندیشان
این روزها بلوار الهیه مشهد یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری در بازار مسکن است. از جمله دلایلی که باعث شده این منطقه از ابتدای راه اندازی و ساخت تا کنون همچنان رونق بازار مسکن خود را حفظ و تقویت نماید، می‌توان به مواردی مانند مساحت زیاد، رعایت اصول شهرسازی، ساخت‌و‌ساز آپارتمان‌های شیک، قیمت مناسب و ... اشاره نمود. اگر قصد خرید خانه در این بلوار را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این از مقاله از«آسامید» را مطالعه کنید.

در سال 1383 تصمیم گسترش مشهد به سمت غرب گرفته شد و به دنبال آن محله الهیه شکل گرفت. در اردیبهشت سال 1392، این منطقه به بلوار توس که در شمال غرب مشهد جدا افتاده بود، پیوست. محله الهیه، بخش بزرگی از منطقه 12 شهر مشهد است که از نظر وسعت، بزرگترین منطقه مشهد به شمارمی رود. این محله از شمال به بزرگراه آسیایی(آزادی)، از شرق به بزرگراه هاشمی رفسنجانی، از غرب به بلوار مهدیه و از جنوب به جاهدشهر متصل است.

چه کسانی به دنبال رهن، اجاره و خرید خانه در الهیه مشهد هستند؟

در ابتدای شکل گیری منطقه الهیه با توجه به ساخت آپارتمان های کوچک متراژ و اجاره به شرط تملیک، افراد متقاضی این نوع خرید جذب این منطقه شدند و  با گذشت زمان و شروع ساخت و سازهای مدرن در این منطقه در حال حاضر ساکنین الهیه را عموما قشر متوسط تشکیل می دهند. با توجه به اینکه بیشتر خانه های الهیه نوساز هستند و شامل وام مسکن می شوند، بیشتر ساکنین این محله کارمند هستند. بیشتر ساکنین الهیه قشر جوان هستند و به علت ساخت و ساز آپارتمان های شیک، زوج های جوان بسیاری تمایل به سکونت در این منطقه دارند. همچنین به علت  فراوانی آپارتمان های کوچک در الهیه، افرادی که تنها زندگی می کنند هم تمایل به سکونت در این محله دارند.

چرا جمعیت ساکنین الهیه روز به روز افزایش می یابد؟

در  شهر مشهد که بیشتر زمین های آن یا موقوفه آستان قدس رضوی و یا موقوفات عام است که اداره اوقاف متصدی آنهاست، الهیه از مناطقی است که زمین هایش ملکی بوده و هیچ مشکلی از نظر شهرداری ندارند.

 ساخت و ساز آپارتمان های زیبا و به روز، خیابان های پهن،تراکم کم جمعیت به نسبت وسعت، رعایت اصول شهرسازی، امکان خرید خانه با وام و یا پیش خرید آپارتمان در الهیه، از مواردی ست که هر فرد دورنگری را به خرید خانه در این منطقه ترغیب می کند.

امکانات رفاهی الهیه

 • حمل  و نقل: پایانه اتوبوسرانی الهیه که در فاصله ی کمی از الهیه 1 واقع شده است با دارا بودن  اتوبوس های فراوان امکان سفر به اکثر نقاط شهر را در نهایت امنیت به وجود می آورد. برای  اطلاع دقیق از نحوه ی مسیریابی اتوبوس های الهیه می توانید به نقشه همراه مشهد مراجعه کنید. لازم به ذکر است که خط 3 قطار شهری، طبق  برنامه ریزی های انجام شده، از الهیه به سمت حرم مطهر رضوی افتتاح خواهد شد.
حمل و نقل الهیه
 •  مراکز درمانی: درمانگاه نیلوفر آبی، واقع در باغشنی 1، مرکز آموزشی فرهنگی و توانبخشی امام رضا(ع) واقع در بلوار رحمانیه. درمانگاه تابش واقع در مجیدیه 12
 • مراکز فرهنگی: مرکز فرهنگی الهیه واقع در الهیه 25. این مرکز با هزینه بسیار پایین اقدام به برگزاری  کلاس های آموزشی مختلف، ورکشاپ های متنوع و … می نماید.
 • مراکز دانشگاهی:  دانشگاه علوم پایه، دانشگاه خیام شعبه دو، دانشگاه ثامن
دانشگاه خیام الهیه
 •  مراکز انتظامی: کلانتری الهیه واقع در الهیه 19
 • مراکز مذهبی: مسجد امام رضا(ع) واقع در الهیه 25، مسجد جوادالائمه واقع در اقدسیه 3
 • مراکز خرید: بازار میوه و تره بار ریحون واقع در اقدسیه 38، بازار ارزاق عمومی واقع در الهیه 2،فروشگاه تعاونی مصرف کارکنان اتوبوسرانی واقع در میدان ولیعصر، مجتمع تجاری سحر واقع در الهیه 25
 • مراکز تفریحی: معروف ترین بوستان  الهیه، بوستان مینیاتوری الهیه است که  در سجادیه 26 واقع شده است. بوستان ریحان واقع در الهیه 37، بوستان یاس واقع در اقدسیه 16، بوستان ارغوان واقع در اقدسیه 49، بوستان رز واقع در الهیه 15
 • مراکز آموزشی: ابتدایی شاهد شهید عامل واقع در تقاطع اقدسیه الهیه، ابتدایی شهید توکلی زاده واقع در صادقیه 11، دبیرستان محمدزاده واقع در صادقیه 11، ابتدایی سلطانی واقع در صادقیه 18، هنرستان کشاورزی شهید یوسفی میثاق 32
 • کیفیت هوا: مطلوب
 • مراکز صنعتی کوچک: حد فاصل بلوار اقدسیه و بلوار الهیه، معروف به بخش صنعتی سبک است. در این منطقه مغازه هایی شامل صافکاری و نقاشی خودرو، لوازم یدکی خودرو، شیشه بری، جلوبندی، سرویس روغن، املاک، کانال کولر، لوله و لوازم بهداشتی، لوازم برقی، لوازم رنگ و ابزار، خدمات ساختمانی، باطری و وسایل گاز وجود دارد.

مشکلات ساکنین الهیه مشهد

 •      سیستم تخلیه و کانال‌های مناسب برای تخلیه آب باران و بوجود آمدن مشکلات تخلیه ی آب پس از بارش باران
 •          کم بودن خودروهای ون
 •          کمبود اتوبوس های تندرو
 •       کمبود خطوط تلفن ثابت
 •        کمبود روشنایی در شب برخی معابر
 •       مشکل آسفالت نشدن برخی معابر
 •        کمبود مراکز تفریحی مانند سینما،گالری و …

پیش بینی آینده سرمایه گذاری در الهیه

در سالهای گذشته، این منطقه از لحاظ رشد جمعیت پیشرفت زیادی داشته است و با توجه به وسعت این  محله، کمترین تراکم جمعیت را در بین مناطق مشهد دارد.

سرمایه گذاری در الهیه مشهد

با توجه به این دو عامل پیش بینی می شود این منطقه همچنان مورد توجه سرمایه گذاران باشد و نرخ رشد قیمت نیز به دلیل بالا بودن تعداد تقاضا نسبت به سایر مناطق و به تناسب بازار روند افزایشی داشته باشد. تیم کارشناسان ما با توجه به مسائل مطرح شده در این منطقه، خرید آپارتمان و خانه ویلایی در الهیه را توصیه می کنند.