خرید آپارتمان در قاسم آباد مشهد

2019-10-01
6 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
خرید آپارتمان در قاسم آباد مشهد
برای افراد میانسال و یا به اصطلاح، قدیمی‌ترهای شهر مشهد، قاسم آباد به عنوان اسم منطقه‌ای در این شهر، بسیار شناخته‌شده‌تر و قابل قبول‌تر از اسم و عنوان شهرک غرب است. اما «آسامید» تا این مرحله از کار خود که در دو مقاله از مقالات خود به معرفی این منطقه پرداخته است از این منطقه به احترام قدیمی‌ترها و نیز خواست ساکنین فعلی آن از هر دو اسم این منطقه نام برده‌است.

قاسم آباد مشهد (شهرک غرب) یک شهرک مسکونی در غرب شهر مقدس مشهد است. البته تصمیم و همت ساکنین این شهرک بر این قرار گرفت که نام آن را از قاسم آباد به شهرک غرب تغییر دهند. اگر در فکر خرید آپارتمان در قاسم آباد هستید، امیدواریم چند دقیقه همراهی ما با شما و سفرمان به گوشه کنار این شهرک برایتان مفید باشد. این موضوع که خرید آپارتمان در قاسم آباد مشهد انتخاب اول شماست یا بنا به دلایل اقتصادی این محله را انتخاب کرده اید، چندان مهم نیست. در حال حاضر برای تصمیم گیری درست، تمرکز خود را بر روی شناخت بهتر این منطقه می گذاریم. هدف ما از انتشار مقالات منطقه شناسی در حقیقت ارائه آمار و اطلاعات دقیق، مستند و واقعی از مناطق مختلف است تا به کمک آن شما بتوانید در انتخاب محل مناسب، بهتر و راحت تر عمل کنید. مساحت منطقه قاسم آباد 23,356,471 متر مربع است. به عبارتی این منطقه 6,64 درصد از مساحت شهر مشهد را به خود اختصاص داده است. جمعیت قاسم آباد در حدود 312889 نفر است که میزان 9,71 درصد از کل جمعیت مشهد را تشکیل می دهد که به لحاظ تراکم جمعیت در بین مناطق 13 گانه شهرداری در رتبه چهارم قرار دارد. محله قاسم آباد مشهد در سال های پیش از انقلاب یعنی در حدود شصت سال قبل، دشتی شامل چندین زمین کشاورزی و دیمه زار و چند حلقه چاه بود که در سال های آغازین انقلاب عملا همین اراضی نیز به حال خود رها شده بودند و در حقیقت این محله در دهه شصت توسط شرکت های تعاونی دولتی گسترش و توسعه یافت. شهرک لشکر، شهرک کوشش، شهرک اتوبوسرانی و شهرک راه آهن از جمله محلات قدیمی و اولیه منطقه قاسم آباد هستند. عجله نکنید! برای خرید آپارتمان در قاسم آباد هنوز با ما همراه باشید.

قاسم آباد مشهد

عامل افزایش جمعیت قاسم آباد طی سالیان گذشته

 به راستی دلیل توسعه این شهرک در آن زمان و افزایش جمعیت آن چیست؟ آیا قاسم آباد نسبت به مناطق مجاور و یا سایر مناطق مشهد از ویژگی خاصی برخوردار بود؟ آیا وجود یک مکان خاص و برجسته در قاسم آباد، عامل جذب افراد به این منطقه و ترغیب آنها به خرید آپارتمان در قاسم آباد بوده است؟ و یا آیا اصولا موارد دیگری همچون کیفیت آب و هوای منطقه، وضعیت مناسب رفت و آمد، پایین بودن سطح ترافیک، فضای سبز بیشتر و یا قیمت مناسب و شاید ارزان زمین در این منطقه، عامل اثرگذار بوده است؟ در پاسخ به این پرسش که کدام یک از موارد فوق، عامل اصلی جذب افراد به این منطقه بوده است، اگر بخواهیم تحلیلی منصفانه داشته باشیم باید بگوییم همه این موارد! به عبارتی عوامل شهری مناسب همچون بار کم ترافیک، فضای سبز فراوان، روبه رشد بودن منطقه و عوامل مشابه اگر ملاک و معیار اصلی بعضی از افراد برای خرید خانه و زمین در این منطقه بوده است، بدون شک عامل اصلی افزایش جمعیت این منطقه طی سالهای گذشته، ساخت آپارتمان های ارزان با متراژ پایین بود که قاسم آباد را از این نظر در بین مناطق 13 گانه مشهد در رتبه چهارم قرار داد و سبب شد تا از تراکم جمعیت بالایی نسبت به مساحت خود برخوردار شود. وجود مجتمع های مسکونی کوچک و قدیمی با اجاره پایین در قاسم آباد عاملی شد برای جذب افراد مجرد و یا فاقد شغل که آمار مربوط به بیکاری در این منطقه شاهدی بر این ادعاست. در کل قاسم آباد را به لحاظ میانگین سنی جامعه باید جامعه و منطقه ای جوان به شمار آورد که در صورت بهره برداری درست و ایجاد انگیزه و هدایت نیرو، جوان بودن یک جامعه را به لحاظ برخورداری از سطح بالای انرژی می توان یک امتیاز بزرگ تلقی نمود.

قاسم آباد شهرکی با فرصت های خوب

به ندرت پیش می آید که بدون تحقیق و مطالعه قبلی برای خرید یک کالا یا برخورداری از یک خدمت، هزینه ای پرداخت کنیم. مسلما بسته به میزان هزینه یا مقدار سرمایه گذاری ها، درجه اهمیت مطالعات و پیگیری های افراد متفاوت است. مبلغی که به عنوان ارزش یک آپارتمان، خانه یا ملک برای انتقال حق مالکیت آن پرداخت می شود، غالبا بالاترین میزان هزینه ای خواهد بود که در این زمینه صرف می شود اما هزینه های مربوط به رهن و اجاره نیز در نوع خود بخشی از دارایی و درآمد فرد یا خانواده است که برای بهره برداری مفید و اقتصادی از آن مطالعه، تحقیق و برنامه ریزی لازم است. بنابراین چه در پی خرید آپارتمان در قاسم آباد باشیم و چه به دنبال رهن و اجاره خانه در این منطقه، باید از فرصت ها و امتیازات آن اطلاعات لازم را به دست آوریم. مسلما قیمت زمین در قاسم آباد با آنچه در سالیان قبل سبب جذب افراد به این منطقه و افزایش جمعیت آن شده است، تفاوت چشمگیری داشته است اما قیمت های فعلی در صورت روند طبیعی اقتصاد و بازار، تقریبا به نقطه تثبیت رسیده است؛ بنابراین ما در این بخش در واقع یک تحلیل نسبتا کلی اجتماعی را در مورد این منطقه ارائه می دهیم. قاسم آباد یک جامعه جوان به شمار می آید که این نکته را می توان به دلیل پتانسیل بالای انرژی، یک امتیاز و فرصت برای این منطقه دانست. اگر خاطرتان باشد طی سال های گذشته بخش زیادی از افراد برای اولین بار با شنیدن نام سرزمین موج های آبی متوجه وجود شهرکی به نام قاسم آباد شدند. مجموعه تفریحی سرزمین موج های آبی به عنوان بزرگترین مجموعه آبی تفریحی سرپوشیده در کشورهای آسیایی منطقه در بین همسایگان و کشورهای حاشیه خلیج نیز از شهرتی بین المللی برخوردار است. بدون شک تاثیر حضور سرزمین موج های آبی را بر روی مسائل اقتصادی منطقه قاسم آباد و قیمت اراضی و املاک پیرامون این مجموعه نمی توان نادیده گرفت.  از این رو وجود این مجتمع تفریحی را باید یک فرصت خوب برای پیشرفت و توسعه این منطقه به شمار آورد. وضعیت ترافیک منطقه قاسم آباد را هم تا حدودی می توان جزو امتیازات این شهرک تلقی نمود. در این شهرک تنها در بلوار امامیه آن هم به علت وجود دانشگاه در این محدوده و تعداد چراغ قرمزهای بیشتر کمی بار ترافیکی سنگین تر از قسمت های دیگر است و در سایر مناطق شهرک غرب یا همان قاسم آباد در کل به دلیل عدم وجود بافت کهنه و طراحی خیابان ها و بلوارها بر اساس طرح جامع شهر، ترافیک وجود ندارد.

قاسم آباد

هوای سالم تر با فضای سبز بیشتر

در شهرک غرب (قاسم آباد) 102 پارک با مجموع مساحت ۹۷۳۱۵۶ متر مربع وجود دارد که اکثر آن‌ها به صورت پارک محله هستند. وجود فضای سبز گسترده و سه بوستان بزرگ نیلوفر آبی، غنچه و مهتاب در این منطقه، تازگی و طراوت و شادابی قابل توجه ای به آن بخشیده است. این بوستان ها علاوه بر تاثیری که در کاهش آلودگی هوا دارند، محل مناسبی برای تفریح عموم نیز به شمار می آیند. ضمن اینکه در بوستان نیلوفر آبی برنامه ها و جشنواره های مختلفی برگزار می شود که مکان خوبی برای سپری کردن اوقات فراغت برای اعضای خانواده خواهد بود. پارک نیلوفر آبی و پارک سیمرغ، وسیع ترین پارک های موجود در قاسم آباد هستند.  

قاسم آباد