خرید آپارتمان در بلوار امامت (آزادشهر)

2019-10-01
6 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
خرید آپارتمان در بلوار امامت (آزادشهر)
تا چند سال پیش، بلافاصله پس از شنیدن اسم آزاد شهر، اولین تصویری که در ذهن آدم ایجاد می‌شد، پارک ملت بود و راهی و بلواری که درست چسبیده به پارک ملت قرار داشت. امروزه این بلوار، بیشتر با نام بلوار امامت شناخته و معرفی می‌شود که این مقاله از «آسامید» نیز به معرفی این منطقه و بررسی موقعیت و امکانات رفاهی آن اختصاص یافته‌است.

محله امامت امروز که تا همین چند سال پیش اسمش زیباشهر و آزادشهر بود، حد فاصل بلوار وکیل‌آباد تا پل اندیشه است. از شمال به بزرگراه آزادی و بلوار سجاد می‌رسد و از جنوب به بلوار جلال آل احمد. امامت 22 به چهارراه آزادشهر(سی و هشت متری) شهرت دارد و امامت 5 به بلوار استقلال یا همان چهارراه میلاد. در اواخر بلوار امامت، بلوار آموزگار وجود دارد که بلوار جانباز را به انتهای بلوار معلم متصل می کند.

بلوار امامت

بلوار امامت به چه چیزی معروف است؟

بزرگترین شاخصه‌ی بلوار امامت، پارک ملت است. پارکی به سبک پارک‌های انگلیس که در سال (1343) طراحی شد. این پارک وسعت 72 هکتاری دارد و دارای دریاچه مصنوعی، شهربازی، پارک بانوان، زمین ورزش، فرهنگسرا و … می‌باشد. یکی دیگر از دلایل معروفیت امامت، تعدد لباس فروشی‌هایش است که اجناسی با کیفیت مناسب و قیمت معقول در آنها پیدا می‌شود. یکی دیگر از شاخصه های بلوار امامت مجتمع فروش طلا و مغازه های طلافروشی فراوان در این بلوار است. وجود بلوار استقلال (چهارراه میلاد) با مغازه‌های موبایل‌فروشی فراوان باعث شده‌است یکی دیگر از جاذبه‌های امامت، مغازه‌هایی فراوان با امکان خرید گوشی موبایل باشد. 

پارک ملت

چرا جمعیت ساکنین بلوار امامت روز به روز افزایش می یابد؟

در چند سال اخیر، میزان ساخت‌و‌ساز در بلوار امامت، روند صعودی پیدا کرده‌است. هوای خوب اطراف پارک ملت، در دسترس بودن مراکز خرید متنوع، وجود خیابان های عریض و رعایت اصول شهرسازی در آنها، موقعیت جغرافیایی خوب و دسترسی مناسب به حمل‎‌و‌نقل عمومی، قطعه بندی مناسب زمین ها، وجود آپارتمان‌های نوساز و شیک که با رعایت اصول مهندسی ساخته شده‌اند، از دلایلی‌ست که باعث شده‌است افراد بیشتری به سکونت در این منطقه علاقه‌مند شوند.

چه کسانی به دنبال رهن و اجاره یا خرید آپارتمان در امامت هستند؟

بیشتر ساکنین امامت را اهالی قدیمی‌اش تشکیل می‌دهند. کسانی که از زمانی که اسم کوچه‌هایش ماه‌های سال بود در آن زندگی می‌کردند و با گران شدن قیمت زمین، خانه خود را به صورت مشارکتی تبدیل به آپارتمان چندین طبقه کرده‌اند. سایر ساکنین آن افرادی دارای شغل آزاد، کارمندان و زوج‌های جوان می‌باشند. به دلیل قیمت نسبتا بالای خرید و اجاره خانه در امامت، خانه‌های مجردی به ندرت در این محله وجود دارند. وجود چندین دانشگاه در حوالی این بلوار باعث شده‌است که بیشتر خانه‌های مجردی آن متعلق به قشر محترم دانشجویان باشد.

امکانات رفاهی امامت

 •  حمل‌و‌نقل: حمل و نقل عمومی این منطقه خوب و به اندازه کافی می‌باشد.
 • اتوبوس: دارد. برای  اطلاع دقیق از مسیر و ساعت حرکت اتوبوس‌های شرکت واحد به سایت اتوبوسرانی مراجعه کنید.
 • مترو: خط یک مترو در ابتدای بلوار امامت دارای ایستگاه‌ می‌باشد.
 • بی آر تی: دارد.
 • خطوط تاکسی‌رانی: خطوط تاکسی رانی در ابتدای بلوار امامت و بلوار استقلال (امامت 5) قرار دارد.
 •   مراکز درمانی: درمانگاه آزادشهر در امامت 17، ساختمان پزشکان هامون در امامت 11، ساختمان پزشکان فراز در امامت 15، درمانگاه زیباشهر در آزادی 42 و …
 •     مراکز فرهنگی: ساختمان فرهنگی هنری امام رضا (ع) در پارک ملت. این مرکز شامل کتابخانه، کلاس‌هایی مانند کلاس‌های طراحی، بازیگری، موسیقی، نویسندگی و … می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که سالن تئاتر این مرکز در نوع خود بی نظیر است. مجتمع فرهنگی رهروان شهدا واقع در امامت 44. کتابخانه امامت واقع در امامت 60
 •     مراکز دانشگاهی: دانشگاه صنعتی سجاد واقع در امامت 64 
 •   مراکز آموزشی: دبستان پسرانه اشکذری و دبستان مبتکران واقع در بلوار استقلال، دبیرستان پیام انقلاب واقع در امامت 22، دبیرستان دکتر مهدی ترک زاده در امامت 3، دبستان رادمرد واقع در امامت 35، دبستان نگین واقع در امامت 10، دبستان بدر واقع در امامت 72، دبیرستان سمیه واقع در امامت 25، هنرستان رهروان زینب واقع در امامت 25، دبیرستان طلیعه واقع در امامت 23 و …
 •    مراکز انتظامی: نزدیک‌ترین مرکز انتظامی به امامت، کلانتری سجاد است.
 •  مراکز مذهبی: مسجد جواد الائمه واقع در امامت 20، مسجد حضرت رقیه واقع در امامت 15، مسجد امام حسن مجتبی واقع در امامت 46، حسینیه حضرت ابوالفضل واقع در بلوار آموزگار، مسجد فاطمیه واقع در امامت 56، مسجد پیامبر اعظم واقع در امامت 35 و …
 • مراکز خرید: مرکز خرید عمارت واقع در امامت 7،  مغازه‌های چهارراه آزادشهر( سی و هشت متری، بلوار معلم) و چهارراه میلاد ( بلوار استقلال) مرکز خرید آبشار واقع در معلم 6، بازار طلای عماد سنتر واقع در امامت 28، شب بازار واقع در امامت 4
 •  مراکز تفریحی: پارک ملت با امکاناتی نظیر شهربازی بزرگ پارک ملت، دریاچه مصنوعی و …، استخر شرکت برق واقع در امامت  
 • کیفیت هوا: مطلوب

در پشت دریاچه ی مصنوعی پارک ملت، مجتمع جانبازان قرار دارد که در خدمت جانبازان عزیز قطع نخاعی می باشد.

یکی از ویژگی‌های بارز بلوار امامت وجود صافکاری، باتری سازی ماشین های فراوان در انتهای آن است. همچنین اگر به دنبال سیستم صوتی متفاوت و یا انتخاب رینگ اسپرت برای خودروی خود هستید بد نیست سری به بلوار استقلال بزنید. 

از دیگر شاخصه های بلوار امامت، طلافروشی های آن است. علاوه بر مجتمع عماد سنتر، حدفاصل چهارراه آزادشهر و چهارراه میلاد تعداد زیادی طلافروشی وجود دارد.

مشکلات ساکنین امامت

 • شلوغ بودن خیابان‌های اطراف پارک ملت به علت وجود تعداد زیاد افرادی که قصد تفریح و ورزش در پارک را دارند، به خصوص در ایام تابستان و عید‌نوروز
 • آسفالت نه چندان با‌کیفیت برخی کوچه‌ها
 • بالا بودن میزان ساخت‌و‌ساز و سر‌و‌صدای ناشی از آن
 • کم بودن مدارس و مهدکودک‌های سطح بالای غیرانتفاعی
 • کم بودن مراکز تفریحی
بلوار امامت

سرمایه ‌گذاری با خرید خانه ویلایی در امامت

خرید خانه ویلایی در امامت یکی از علاقه مندی‌های سرمایه‌داران این منطقه است. به علت  فراوانی ساخت‌و‌ساز در این منطقه، تعداد خانه‌های ویلایی، روز به روز کمتر می شود؛ بنابراین اگر ملکی دارای شرایط مساعد ساخت‌وساز( نزدیک بودن به بلوار، داشتن تراکم متوسط و بالا، قرار نداشتن در نزدیکی  مدرسه و … ) باشد، خیلی زود توجه ساختمان‌سازها را به خود جلب می‌کند. اکثر افرادی که در خانه‌های ویلایی بلوار امامت زندگی می‌کنند به دلیل افزایش قیمت هر روزه‌ی ملک، تمایلی به فروش آن ندارند. بهرحال خرید خانه ویلایی در امامت، یک فرصت سرمایه گذاری به شمار می آید.

پیش بینی وضعیت خرید و فروش خانه در امامت

با توجه به مطالب گفته‌شده، پیش بینی می‌شود تا چند سال آینده، زمین و یا خانه کلنگی زیادی در امامت باقی نماند و بیشتر افراد ساکن در این منطقه، ساکن آپارتمان شوند. میزان سود حاصل از خرید و یا ساخت‌و‌ساز در این منطقه بسته به بازار خواهد بود اما در بدترین شرایط بازار هم ضرری در پی نخواهدداشت.