خانه های عجیب

2019-12-14
5 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
خانه های عجیب
حتما شگفت زده خواهید شد اگربه شما بگوییم خانه هایی با قابلیت حمل و یا ویژگی های شگفت انگیز وجود دارند. یا اگر بگوییم خانه ای به شکل توالت فرنگی، اتومبیل و .. تا به حال ساخته شده است. احتمالا شما هم مایلید با این قبیل خانه هایی که معماری های عجیب و غریب دارند، آشنا شوید و بدانید این خانه های شگفت انگیز و دیدنی در چه مکان هایی قرار گرفته اند. در این مقاله از «آسامید» برخی از این خانه های عجیب و دیدنی را به شما معرفی می کنیم

خانه مکانی است برای استراحت و آرامش. معماری و طراحی آن باید به گونه ای باشد که افراد در آن احساس راحتی و آرامش داشته باشند و از حضور در خانه لذت ببرند. شاید شماهم تا به حال به این فکرکرده باشید که چه می شد اگر خانه ها قابلیت حمل داشتند و یا خانه هایی با ویژگی های عجیب غریب به ذهنتان آمده باشد. اگر تا به حال به این موضوعات فکر کرده اید، خواندن این مقاله به شما توصیه می شود.

خانه ی اتومبیلی

در نگاه اول اینطور به نظر می رسد که عکس متعلق به یک ماشین  مسابقه غول پیکر باشد. اما اینطور نیست. در حقیقت این یکی از خانه های عجیب شبیه به اتومبیل فورد کلاسیک مسابقه ای اتومبلیران آرژانتینی به نام هکتور آرکادیو نینونا است که در سال 1958 با آن رانندگی میکرد. خانه ی اتومبیلی توسط پدر نینونا که یک طرفدار پرشور پسرش بود ساخته شد. بعد از ماه ها تلاش برای ساخت این خانه، در نهایت در سال 1981 ساخت آن به پایان رسید و در ژولای 2017 به عنوان یک بنای تاریخی ملی نامگذاری شد. این خانه  در کنار بزرگراهی در شهر پرگامینو آرژانتین بنا شده است.

خانه ی اتومبیلی

خانه ی وارونه

خانه ی وارونه در سال 2008 در استراحتگاهی ساحلی، در جزیره ی pomranian آلمان ساخته شد. هدف از ساخت این خانه ارائه ی دیدگاهی جدید در باره ی چیز های روزمره و عادی بود. در خانه ی trassenheide  تنها چیزی که وارونه نیست پله های بیرونی آن است که به اتاق زیر شیروانی منتهی می شود که واقعا از نظر ورودی  به عنوان طبقه همکف قرار دارد. در امتداد دیوار های بیرونی طبقه همکف معکوس، یک نیمکت وارونه، دوچرخه و ویلچر قرار دارد. هنگامی که به داخل خانه وارد می شوید، همه چیز نا پسند و غیر عادی است و به شما حس وارونه بودن را القا می کند. مبل ها، نقاشی ها، گلدان ها همه و همه در این خانه وارونه شده اند. در حالی که شما روی سقف آن  ایستاده اید، بالای سر شما همه چیز آویزان است. حتی پرده ها به گونه ای قلاب شده اند که باعث می شوند فکر کنید جاذبه در آن خانه ی وارونه، وجود ندارد. کل ساختمان با شیب 6 درصد ساخته شده است و این بنا به عنوان اولین خانه وارونه در آلمان و از جمله خانه های عجیب،شناخته شده است.

خانه ی وارونه

خانه سنگی

ممکن است در نگاه اول یک صخره سنگ به نظر بیاید. اما اشتباه نکنید! این یک این خانه ی عجیب و دیدنی در کوهای fafe  پرتغال است. این خانه بین دو سنگ عظیم قرار گرفته و به گونه ای سنگ تراشی شده است که یکپارچگی آن با سنگ هایی که بینشان قرار دارد، حفظ شود. در طراحی آن از برنامه کودک flintstones  الهام گرفته شده و یک بار هم در فیلم «moon» ظاهر شده است.

خانه ی سنگی

خانه ی توالت فرنگی

سیم جایدویک (Sim Jaedeok) در دوران حضور خود به عنوان شهردار شهر سوون در کره ی جنوبی، اقدام به بهبود توالت های محلی کرد. او که از کمبود برخی امکانات اولیه شهر مانند توالت های محلی احساس شرمندگی می کرد، خانه ای که 30 سال در آن زندگی کرده بود را ویران، و به جای آن، این خانه ی عجیب را که به شکل توالت فرنگی است، احداث کرد. خانه ی توالت فرنگی توسط معمار  Go Giung طراحی و در سال 2007 ساخته شد. پس از فوت سیم جایدویک، خانواده وی این ملک را به شهر اهدا و آن را به یک موزه با مضمون توالت تبدیل کردند. خانه ی توالت فرنگی یکی از جالب ترین خانه های عجیب در کره ی جنوبی است.

خانه ی توالت فرنگی

خانه ی دیوانه

خانه ی دیوانه که برای جلب توجه بیشتر به طبیعت ساخته شده است، هرسال عجیب تر از قبل می شود. به گفته ی خالق 79 ساله ی این سازه، دانگ ویت (Dang Viet nga)، خانه ی دیوانه بیان نهایی تخیل اوست. دانگ، دختر دبیر کل سابق ویتنام می گوید: خانه ی دیوانه اوج زندگی و خلاقیت من است. همه چیز در این ساختار جمع شده است. این خانه در Dalat  ویتنام قرار دارد.

خانه ی دیوانه

Habitat67 (سکونت گاه 67)

یکی از خصوصیات معماری این است که می توان در آن عقاید و نظرات متفاوتی داشت. سکونت گاه 67 یک ساختمان مسکن قابل توجه در مونترال کانادا، توسط معمار موشی صفدی (Moshie Safdie) به عنوان بخشی از پایان نامه دانشگاه مک گیل طراحی شده است. این سازه که یکی از خانه های عجیب درمونترال به شمار می آید، دارای ماژول های خاکستری و بژ می باشد که در بالای یکدیگر انباشته شده اند تا 148 اقامتگاه را تشکیل دهند.

Habitat67 (سکونت گاه 67)

خانه ی تلفیقی

خانه ی تلفیقی یک خانه ی تلفیق شده از گاراژ و آپارتمان در پشت بام آن، در بلژیک است. به طور کلی تقارن، زیبایی و زرق برق و های یک پنت هوس را ندارد اما از جمله خانه های عجیب و منحصر بفرد در بلژیک است.

خانه ی تلفیقی گاراژ و آپارتمان

خانه ی لیمو زرد بزرگ

خانه ی لیمویی در بزرگراه395 آمریکا واقع شده است. این خانه به عنوان یک جاذبه در کنار جاده ای در حاشیه کوه های شرقی سیرا نواداست. ملک به سبک زیردریایی ساخته شده و دارای باغی بی نظیر با اسکلت های دایناسور و کاکتوس های مصنوعی تزیین شده، می باشد.

خانه ی لیمو زرد بزرگ