جمعه بازار خودرو مجیدیه، نمایشگاه‌های خودرو را دور زد!

2019-10-02
3 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
جمعه بازار خودرو مجیدیه، نمایشگاه‌های خودرو را دور زد!
هنگامی که کسی قصد خرید خودرو را دارد، یکی از بزرگترین دغدغه‌های وی، پیدا کردن خودرویی با کیفیت و قیمت مناسب است. از نظر بعضی افراد شاید مراجعه به نمایشگاه‌های ماشین، کاری زمانبر و پرهزینه محسوب شود. اگر مایل هستید که در زمانی کوتاه با مراجعه به یک مکان با انتخاب‌های زیادی مواجه شوید، مطالعه این مقاله از «آسامید» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بهمن ماه سال (1393) خبری، در راس اخبار اجتماعی مشهد قرارگرفتبزرگترین جمعه بازار خودروی کشور، در مشهد افتتاح شد.» مسئولین وقت اعتقاد داشتند ایجاد جمعه بازار خودرو مجیدیه باعث نظم‌دهی بیشتر به خرید و فروش خودروهای دست دوم خواهد شد. خریداران خودرو به جای اینکه روزهای متوالی از این نمایشگاه به آن نمایشگاه بروند، می‌توانند در مکانی وسیع و با خیالی راحت خودروی مورد‌ نظر خود را پیدا کنند؛ فروشندگان نیز از امکان مذاکره با خریداران بیشتری برخوردار هستند.

جمعه بازار خودرو مجیدیه

جمعه بازار خودرو مجیدیه کجاست و چه زمانی بازاست ؟

جمعه بازار خودرو مجیدیه در انتهای بلوار مجیدیه واقع شده‌است؛ روبروی مجیدیه (33). ساعت کاری رسمی‌ این جمعه بازار از هشت صبح تا دو بعد از ظهر است که با کمی تأخیر ایرانی در واقع خرید و فروش خودروها از ساعت نه صبح شروع می‌شود و تا چهار عصر ادامه دارد؛ این نمایشگاه بزرگ خودرو، غالبا در ایام نوروز هم باز است.

روند معامله در جمعه بازار خودرو مجیدیه

این بازار بزرگ می‌تواند پنج هزار خودرو را برای خرید و فروش در خود جای دهد. روند کار بدین صورت است که بعد از اینکه خودرویی مورد پسند خریدار واقع شد، آن را مورد کارشناسی قرار می‌دهند، مدارک به وسیله خریدار رؤیت شده و در صورت تمایل طرفین، قولنامه نوشته می‌شود. در غیر این صورت خریدار و فروشنده با هم در تماس خواهند بود و سایر کارهای خرید، بدون واسطه انجام می‌شود و پس از مراجعه به مرکز تعویض پلاک و انجام نیمی از کارهای مربوطه، مبلغی از قیمت نهایی خودرو به حساب فروشنده واریز و باقی مبلغ در محضر تسویه می‌شود.

جمعه بازار خودرو مجیدیه

مشکلات جمعه بازار خودرو مجیدیه

طرح جمعه بازار خودرو مجیدیه کاربردی و مورد‌ نیاز کلان‌شهر مشهد بود. اما در حال‌حاضر که حدود پنج سال از افتتاح این مکان می‌گذرد و در میان مردم جا‌افتاده‌است، شاید بهتر باشد که مسئولین، کمی بیشتر به ارتقای سطح کیفی آن فکر کنند.

جمعه بازار خودرو مجیدیه

قیمت ورودی جمعه بازار خودرو مجیدیه از زمان افتتاح تا کنون چندین هزار تومان افزایش یافته‌ و همین مسئله باعث‌ تجمع برخی از فروشندگان خودرو برای یافتن مشتری در خیابان‌های اطراف شده است. موضوع دیگر این نمایشگاه، حضور دلالان است. دلالان بسیار زیادی وجود دارند که غالبا خودروی دیگران را برای فروش به جمعه بازار می‌آورند و در بیان ویژگی‌های خودرو اغراق می‌کنند. این دلالان در نهایت، نشانی نمایشگاه خود را به خریداران می‌دهند. مشکل دیگر، کارشناسی‌های انجام‌شده‌است که غالبا غیر حرفه‌ای و سلیقه‌ای صورت می‌گیرد. کارشناس خودرو در واقع شخص کاملا بی‌طرف، دوره دیده و با تجربه‌ای‌ست که پس از بررسی دقیق و همه جانبه خودروی مورد معامله، نظر نهایی خود را اعلام می‌دارد. اما افرادی که غالبا بازاری هستند کارشناسی خودرو را انجام می‌دهند. این افراد با مطالعه‌ی سرسری چندین فاکتور و بررسی نه چندان دقیق، قیمت‌های غیرواقعی و دور از انتظاری را اعلام می‌کنند. برای همین است که اغلب خریداران، نظر کارشناسان جمعه بازار را قبول ندارند و به فروشندگان، پیشنهاد مراجعه به کارشناسان سطح شهر را ارائه می‌دهند.

جمعه بازار خودرو مجیدیه

تمام مواردی که گفته شد، مشکلاتی‌ست که در نهایت، سبب کاهش چشمگیر میزان معاملات این نمایشگاه خواهد شد. انتظار می‌رود مسئولین مربوط، بر روی این مجموعه‌، نظارت بیشتری انجام دهند تا به حداکثر کارایی خود برسد.