تازه های دکوراسیون منزل

2019-10-02
3 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
تازه های دکوراسیون منزل
ما در این مقاله از «آسامید» قصد داریم برخی از تازه ترین عناصر دکوراسیون منزل را که در حال حاضر رواج بیشتری یافته است را به شما معرفی کنیم

همانطور که با فرا رسیدن سال جدید، همه چیز نو و تازه می شود، تمایلات و گرایش های آدمی نیز رنگ و بوی تازه ای به خود می گیرد. طراحی و دکوراسیون منزل هم همواره از مواردی بوده است که تحت تاثیر این گرایش نوگرایانه قرار گرفته است. از همین رو، هر سال چیدمان های جدیدی در قالب مد مهمان خانه ها می شود.

دکوراسیون منزل

صنایع دستی

دست سازه های هنری، به علت آنکه آمیخته ای از احساس و ذوق هنری شما هستند، باعث شخصی تر شدن چیدمان منزل شما و منحصر به فرد شدن آن می شود. همچنین سبب تنوع چشم انداز فضای پیرامون شما و در نتیجه احساس آرامشتان می گردد.

صنایع دستی

استفاده از عناصر طبیعی

 در سال (2019) استفاده از مواد طبیعی مانند سنگ، مس، بتن و گرانیت، تغییر چشمگیری در دکوراسیون خانه ایجاد کرد که طی این روش، استفاده از عناصر طبیعی ذکر شده، آرامش موجود در طبیعت را به درون خانه ها آورد. توضیحات کامل تر در رابطه با انتقال طبیعت به خانه، در مقاله ای دیگر از آسامید، نوشته شده است.

عناصر طبیعی در دکوراسیون

مبلمان مخملی

باور داشته باشید یا خیر، مبلمان مخملی که به عنوان مد کهنه و قدیمی در ذهن ها جای گرفته است، اکنون یکی از ساختارهای لوکس و آرامش بخش در چیدمان منزل به شمار می آید. این بافت چند بُعدی، به تازگی توجه زیادی را به خود جلب کرده و یکی از عناصر مهم، در تازه های دکوراسیون سال (2019) محسوب می شود.

مبلمان مخملی در دکوراسیون

کاغذ دیواری هایی با طرح گل

متخصصین طراحی خانه و دکوراسیون بر این باورند که طرح های گل دار، نسبت به گذشته زیباتر و جذاب تر شده و استفاده از آنها نسبت به رنگ های ساده بهتر بوده سبب سرزندگی و نشاط خانه می شوند.

کاغذ دیواری با طرح گل در دکوراسیون

تزئینات برنجی

 استفاده از فلز برنج به دلیل زیبایی و جذابیت، به جای فلزات ضد زنگ، سبب ظرافت و زیبایی فضاهای خانه می شود.

تزیینات برنجی در دکوراسیون

الگوهای هندسی

استفاده از الگوهای هندسی، مانند تزئینات برنجی و طرح های گل دار، ایده ی جدیدی نیست. اما در حال حاضر مدرنیزه شده و مجددا مورد استفاده قرار گرفته است. ترکیب رنگ و الگوهای هندسی باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود.

الگوهای هندسی در دکوراسیون

استفاده از رنگ های سیاه و سفید

تضاد بصری رنگ سیاه و سفید، حس تعادل و شجاعت را به خانه شما اضافه می کند. اگر در محیط زندگی خود به عناصر یا رنگ های الهام بخش نیاز دارید، از ترکیب رنگ سیاه و سفید استفاده کنید.

رنگ سیاه سفید در دکوراسیون

پس زمینه عقیقی

به نظر می رسد بسیاری از آنها به طور کلی با کاغذ دیواری تفاوت دارند. اما وجه اشتراکشان چاپی بودن آنهاست. به هرحال مانند طرحی است که در آن رنگ ها به صورت تصادفی درهم پخش شده اند و استفاده از آنها در یکی از دیوارهای خانه حس آرامش را القا می کند.

پس زمینه عقیقی در دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل باید به گونه ای باشد که همه لحظات حضور ما را در خانه لذت بخش و سرشار از آرامش کند. دکوراسیون منزل ما باید با توجه به علاقه، نیاز، سلیقه و اصول زیبایی شناسی خود ما و خانواده مان باشد تا راحتی و آسایش را برایمان به ارمغان آورد.