ایده هایی برای دکوراسیون دیوار منزل

2019-10-04
4 دقیقه زمان مورد نیاز برای مطالعه
ایده هایی برای دکوراسیون دیوار منزل
چه شما یک کلکسیونر از اشیاء هنری باشید، چه یک علاقه مند به طبیعت و یا کسی که عاشق کتاب است، دیوار های شما می توانند کاملا با سلیقه و علاقه ی شما سفارشی شوند

آیا به دنبال ایده ای برای دکوراسیون دیوار های منزل تان می گردید؟ پرکردن دیوار های خالی می تواند احساس را به فضا اضافه کند. چه شما یک کلکسیونر از اشیاء هنری باشید، چه یک علاقه مند به طبیعت و یا کسی که عاشق کتاب است، دیوار های شما می توانند کاملا با سلیقه و علاقه ی شما سفارشی شوند تا بتوانید با چیزهایی که دوست دارید در فضا محصور شوید. اگر به دنبال ایده برای دکوراسیون دیواری و تبدیل فضای خالی دیوارها به فضایی شیک هستید، در ادامه ی این مقاله از «آسامید» همراه ما باشید.

نقاشی هایی با مقیاس بزرگ

یک تابلوی نقاشی بزرگ می تواند در خانه تان توجه ها را به خود جلب کرده و چشم نوازی کند. همچنین می توانید از یک عکس سیاه و سفید در یک مکان مینیمالیستی استفاده و یا یک رنگ را به فضای انتزاعی اضافه کنید. 

نقاشی هایی با مقیاس بزرگ در دکوراسیون دیوار

دیوار قاب عکس

هیچ چیز مانند قاب عکس به فضا روح و شخصیت نمی بخشد. عکس ها خاطرات را در خانه زنده نگه می دارند. مجموعه ای از قاب عکس و نقاشی ها را باهم ادغام کرده و در دکوراسیون دیوار منزل از آن استفاده کنید.

دیوار قاب عکس

ایجاد دیوار های پر اهمیت

علاوه بر افزودن شی به دیوار، به رنگ خود دیوار هم توجه کنید. برای اینکه اهمیت یک دیوار را افزایش دهید می توانید از رنگ های غنی و روشن در دکوراسیون دیوار منزل استفاده کنید. همچنین می توانید از الگوهای هندسی در تزیین دیوار کمک بگیرید.

ایجاد دیوار پر اهمیت

دیوار آویز پارچه ای

یک پرده ی ملیله دوزی شده ی سنتی یا دیوار آویز پارچه ای می تواند حس نرمی و لطافت را به فضا اضافه کند. برای این کار می توان از منسوجات قدیمی استفاده کرد تا چشم اندازی سنتی و آرامش بخش به دکوراسیون دیوار خانه اضافه شود. همچنین هنگام جابجایی، نسبت به قاب عکس ها و نقاشی ها حمل و نقل و جابجایی شان آسان تر است.

دیوار آویز پارچه ای

آینه های معلق

آینه ها تصویر نور را منعکس می کنند و باعث بزرگتر دیده شدن و روشنایی فضا می شوند. سعی کنید یک آینه بزرگ در سالن نصب کرده یا چندین بخش کوچک از سالن را به وسیله آینه ها به نمایش بگذارید.

آینه های معلق در دکوراسیون دیوار

سبد های رنگی رنگی

سبد های تزیینی را در ابعاد و رنگ های مختلف جمع آوری کرده و آنها را کنار هم روی دیوار نصب کنید. همچنین می توانید با ذوق و هنر خودتان و متناسب با رنگ فضا، آنهارا رنگ کرده و در دکوراسیون دیوارهای منزل خود استفاده کنید.

سبد های رنگی رنگی دیواری

دیوار گرافیکی

به جای یک رنگ ساده روی دیوار، می توانید طرح مورد علاقه تان را روی دیوار نقاشی کنید. دیوار های گرافیکی بیانگر احساسات درونی شما هستند و شور و هیجان را در خانه احیا می کنند.

دیوار گرافیکی

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری جایگاه ویژه ای در دکوراسیون دیوار خانه دارد. با پیشرفت فناوری چاپ، شما می توانید طرح دلخواه خود را به کاغذ دیواری تبدیل کنید. این طرح ها می توانند یک عکس یا یک قطعه ی هنری باشند. کاغذ دیواری ها منحصر به فرد بوده و بیانگر حس و روحیات اعضای خانواده است. 

کاغذ دیواری

عکس های تقسیم شده

تقسیم یک عکس به چند قطعه، ایده ی الهام بخش و جذابی است و کمتر از آن در دنیای دکوراسیون دیوارها استفاده شده است. برای این کار هر قطعه از عکس را در قابی جداگانه قرار داده و در یک کادر به طور متناسب روی دیوار نصب کنید.

عکس های تقسیم شده دیواری

پارتیشن های مشبک

چه شما یک فضای بزرگ داشته باشید چه یک استودیو یا فضای کوچک، پارتیشن های مشبک ایده ی مناسبی برای تقسیم فضا هستند. دیوار های جداکننده ی مشبک به طور ماهرانه ای فضا را تقسیم می کنند، در حالیکه باعث تاریک شدن یا کوچکتر دیده شدن نمی شوند.

پارتیشن های مشبک

قفسه بندی

ممکن است قفسه بندی دیوار کارساده ای به نظر برسد اما ایده ی فوق العاده ای برای دکوراسیون دیوارخانه است. این یک راه عالی برای ذخیره سازی فضا در عین زیبایی است. برای این کار می توانید از قفسه های پر زرق و برق و یا حتی ساده استفاده کنید و گنجینه دیواری خود را با وسایل مورد علاقه تان نظیر کتاب ها یا اشیاء قدیمی و ارزشمند بسازید.

قفسه بندی دیوار

دیوار گیاهان

نمایش گیاهان روی دیوار، علاوه بر اینکه فضای شیک و جذابی را ایجاد می کند، طراوت و سرزندگی را نیز به خانه اضافه می کند. استفاده از گیاهان هرگز از مد نمی افتد و دکوراسیون دیوار منزل شما را مدرن نگه می دارد.علاوه بر آن از نظر اقتصادی به صرفه است.

دیوار گیاهان